Starší události

Derniéra muzikálu Monte Cristo

Monte Cristo, děkovačka


444. představení původního českého muzikálu Monte Cristo v sobotu 21. prosince 2002 bylo současně derniérou tohoto velkolepého díla, které od premiéry 13. prosince 2000 navštívilo vice než půl miliónu diváků.
Braník 2002

Daniel Hůlka a Jiří Březík


Koncerty Dana Hůlky v Branickém divadle se již stávají tradicí.
Divadlo je nevelké, ale s dobrou akustikou a vlídným až domáckým prostředím.
Letošní koncert se konal v pondělí 18. listopadu.
 
Český Krumlov 2002

Daniel Hůlka

V rámci Mezinárodního hudebního festivalu Krumlov 2002 se 10. srpna konal pěvecký recitál Daniela Hůlky.
Dan zpíval vybrané árie z oper W. A. Mozarta Figarova svatba a Don Giovanni. Zpíval i písně ze světoznámých muzikálů a také písně ze svých alb.
Byl to vynikajicí zážitek. Celý festival je nádherná záležitost a Krumlov je překrásné město. Je moc zlé, že Český Krumlov spolu s ostatními městy v povodí Vltavy tak krutě utrpěl povodní.
Don Giovanni 2002

Don Giovanni


Dan opět letos zpíval titulní roli v Mozartově opeře oper Don Giovanni v letní stagione Stavovského divadla.
 
Zpíval premiéru 12. července 2002 a pak účinkoval obden v dalších šesti představeních až do 24. července.
Dan a jeho operní a muzikálový kolega Tomáše Bartůněk (Leporello) ve svých rolích excelovali a přinášeli divákům nezapomenutelné zážitky.
Dan v roli ženicha

Novomanželé Hůlkovi

1. června 2002, v den svých třicátých čtvrtých narozenin, Dan poprvé vstoupil do svazku manželského. Paní Hůlkovou se stala půvabná černovlasá jednadvacetiletá dívka Libuše Haraštová, tanečnice, kterou známe z muzikálu Monte Cristo a Kleopatra. Oddáni byli na Sv. kopečku u Olomouce.
 
 

Přejeme novomanželům Hůlkovým mnoho štěstí, lásky, porozumění a zdraví.
 


Česká mše vánoční

Daniel Hůlka, Česká mše vánoční


9. prosince 2001 zahájila Státní opera sérii Českých mší vánočních skladatele Jakuba Jana Ryby.
 
Soubor Státní opery Praha po odpoledním scénickém provedení mše ve svém domovském sídle zopakoval toto dílo večer v koncertní podobě ve Španělském sále Pražského hradu.Koncert v košické katedrále

Daniel Hůlka, Košice 12/2001

Na přelomu listopadu a prosince 2001 Dan několikrát zavítal na Slovensko  - Bratislava, Banská Bystrica, Košice.
Všechna jeho vystoupení přinesla nezapomenutelně krásné zážitky, ale zřejmě nejkrásnější byl koncert 6. prosince v košickém kostele sv. Alžběty.
Podzimní sezóna 2001

Dan Hůlka a Helena Velická
Dan Hůlka v září zahájil svou podzimní sezónu.
Kromě účinkování v muzikálu Monte Cristo uskutečnil několik koncertních vystoupení, z nichž jeho recitál v Branickém divadle patří rozhodně k nevšedním hudebním zážitkům.
 
Don Giovanni 2001

Králové muzikálu


Po loňském úspěšném vystoupení v titulní roli opery W. A. Mozarta Don Giovanni, zpívá Dan Hůlka Dona Giovanniho opět. Letos společně s ním účinkují i další muzikálové hvězdy Tomáš Bartůněk (Leporello) a Marian Vojtko (Don Ottavio).
Turné na Slovensku

V týdnu od 21. do 26. května 2001 Dan absolvoval velké turné po Slovensku.
Daniel Hůlka a Jiří Korn Byl tam příznivci toužebně očekáván. A nezklamal. Diváci-posluchači byli nadšeni. S potěšením a trošku i se žárlivostí čtu maily slovenských fanoušků, kteří koncerty narozdíl ode mne navštívili. Muselo to být úžasné. Dovedu si to představit. Jako hosty si pozval Báru Basikovou, Leonu Machálkovou, Jiřího Korna a Pavla Vítka.
 Muzikál Monte Cristo

Daniel Hůlka - Hrabě Monte Cristo Muzikál měl premiéru 13. prosince 2000 v upraveném Paláci kultury v Praze (nynější Kongresové centrum).
Hudbu složil Karel Svoboda, autorem scénáře a choreografie je Richard Hes, texty písní napsal Zdeněk Borovec, tvůrcem kostýmů je Teodor Pištěk a jeho syn Jan. Režie se ujal Jozef Bednárik. Daniel Hůlka zpívá a hraje titulní roli (pěje úžasně, někteří už představení shlédli).
V dalších rolích můžeme vidět Leonu Machálkovou, Jiřího Korna, Karla Černocha, Ivetu Bartošovou a další výborné umělce.
 Nové album Rozhovor

Album Rozhovor

Na podzim roku 2000 dokončil Daniel Hůlka nové album. Je mnohem sametovější než Živé obrazy a také optimističtější. Album vyšlo pod názvem Rozhovor v polovině října. Autorsky se na něm podílí hlavně Jiří Škorpík, Tomáš Belko, Daniel, Zdeněk Borovec, Lou Fanánek Hagen a Petr Janda (Olympic), v jehož studiu Propast se natáčelo.
 
Křest CD se odehrál v pražské restauraci u Vejvodů 25. října 2000 a kmotrem je režisér Jozef Bednárik. Při této příležitosti Dan obdržel zlatou desku za předchozí album Živé obrazy. Křtu se zúčastnila řada známých osobností.
 Don Giovanni 2000

Don Giovanni

Velmi příjemným překvapením a zážitkem bylo Danovo exkluzívní vystoupení v roli Dona Giovanniho ve stejnojmenné opeře Wolfganga Amadea Mozarta ve Stavovském divadle.
Daniel zpíval tři představení: 24  - 26.  srpna 2000.
Dan, ač je původně operní zpěvák a roli Dona Giovanniho měl již jednou nastudovánu (těsně před její realizací mu však byla nabídnuta titulní role v muzikálu Dracula), znovu se po pěti letech na roli pečlivě připravoval. Omezil veřejná vystoupení a chodil na hodiny k profesoru Jankovskému.
 Z pekla štěstí 2

Král Brambas a režisér Troška

Filmový štáb, který natáčí pohádku Z pekla štěstí 2, se 3. srpna 2000 přesunul na Tachovsko. Pod hradem Gutštejnem se včera proháněl na koni král Brambas alias Daniel Hůlka. Rady od režiséra Zdeňka Trošky přijímal navzdory své královské majestátnosti pokorně.
 
(Chebský deník, 4. srpna 2000).
 K prahu naděje

Daniel

17. - 18. prosince 1999 navštívil Daniel Hůlka Vatikán jako člen oficiální české delegace.
 
Daniel se zúčastnil i audience u Svatého otce.
Zazpíval v rámci kulturního představení na Svatopetrském náměstí, který zdobil 25 metrů vysoký vánoční strom přivezený z našich Beskyd a který letos český stát měl možnost darovat papeži Janu Pavlu II.
Daniel předal Svatému otci CD "Velké jubileum 2000".
Na CD jsou písně duchovního zaměření, a s Danem na něm zpívají také Bára Basiková, Marta Kubišová a Bambini di Praga. Výtěžek z alba bude věnován na opravu olomoucké katedrály.
 Lucerna 1999

Daniel Hůlka a jeho hosté v Lucerně

V pondělí 13. prosince 1999 se konal v pražské Lucerně vánoční galakoncert Daniela Hůlky. Jako hosté vystoupili i další naši přední umělci. Uvítali jsme také velmi vzácné osobnosti: monsignora Jana Graubnera, Waldemara Matušku a Ing. Baudyšovou, ředitelku Linky bezpečí.
V průběhu koncertu se odehrál i křest knihy Pět ďáblů, kterou Daniel Hůlka napsal společně s básníkem a textařem Tomášem Belkem.
Živé obrazy

4. října 1999 vyšlo nové, v pořadí již druhé, sólové album Daniela Hůlky Živé obrazy.

CD Živé obrazy Deska je nádherná po všech stránkách:
Danielův překrásný hlas, jeho perfektní přednes, skvělé texty písní, krásné melodie, zajímavá instrumentace a výborné aranžmá. CD navíc obsahuje multimediální překvapení s nápaditou grafikou: interaktivní přehrávání, ukázku z knihy Pět ďáblů (autoři Daniel Hůlka a Tomáš Belko) a videoprofil Daniela Hůlky.
S repertoárem z tohoto alba zahájil Daniel 26. října 1999 koncertní turné, které zakončil 13. prosince vánočním galakoncertem v pražské Lucerně.Zlatý český slavík 1998

Daniel Hůlka Náš Dan se suverénně umístil na nejvyšším bidýlku v anketě "Český slavík".
Získal 405 488 hlasů.
Karel Gott jako druhý dostal 399 762 hlasů
a třetí Janek Ledecký 83 900 hlasů.
 
Z celého srdce Danovi k úspěchu blahopřejeme.
Kromě pracovních úspěchů přejeme Danovi především zdraví, lásku a také pohodu, klid a čas na práci. A těšíme se na jeho novou desku a další aktivity.


 

©Foto: Renata Marešová, František Ortmann, SPY, Chebský deník, MS, Marie Votavová, Martin J. Polák, David Kraus, Květy.
 

Zpět na úvodní stránku