Cesta do severní Indie a Himalájí

Daniel Hůlka odletěl 26. července 2001 na dlouho chystanou dovolenou do Himalájí a Tibetu.
Myšlenkou navštívit Tibet se Dan zabýval už několik roků, ale stále musel cestu odkládat (jeho profese má své sezóny a počasí v Himalájích také). K cestě jej motivovala láska k horám a přírodě, zvědavost na jiný svět, zájem o buddhismus, který je nejmírumilovnějším náboženstvím na světě a ze kterého máme co čerpat...  
Louceni na letisti


Původní avizovaný plán cesty musela výprava z objektivních důvodů trochu pozměnit, ale za to byl výlet zřejmě ještě mnohem dobrodružnější a zajímavější, než všichni očekávali.
 
Do 22. července zpíval Dan v Donu Giovannim, pak měl pár dní dobalení a poslední přípravy na cestu a ve čtvrtek 26. července odlétli do Káthmandú. Dan vycestoval s partou svých nejlepších kamarádů. Počet členů výpravy se vykrystalizoval na osm. Pánská jízda.
 
Po odletu se nám ztratil z očí, ne však z mysli, a tak nedočkavě dychtíme po každé aktuální zprávě. I když je to Danova soukromá dovolená, takže asi není pěkné vyzvídat každou podrobnost...

 
Zajímavé zprávy bylo možno nalézt v Lidových novinách:

 
A pořád slyším Danův výrok pronesený někdy v dubnu:
"Podzimní muzikálovou sezónu stíhám, ale je otázka, jak budu vypadat":)
 
Dan už je teď zase doma. A protože jeho cesta vyvolala velký zájem jak fanoušků, tak i cestovatelů, podělil se svými zážitky v několika málo médiích a na svých oficiálních stránkách www.danielhulka.cz dovolil zveřejnit sadu fotografií.
 


Pozdrav ze Shimli

Ze své cesty do Himáláje se, jak slíbil, Lidovým novinám ozval Daniel Hůlka a jeho přátelé:
Ahoj všichni Evropani, zdravíme Vás ze Shimli (2200 m nad mořem). Dorazili jsme sem po strastiplné cestě napříč celým Nepálem a částí Indie. Monzuny nás stíhaly každý den, ale většinou jen večer a noc - takže nejsme úplně promočeni. Zdravotní problémy nemáme (právě jsme to zaťukali). Vyrážíme do hor na první pětidenní trek s postupnými aklimatizacemi. Dnes jsme koncertovali v křesťanském kostele a byla to paráda. Konečně jsme se setkali s Martinem Vrbou, který tady na nás čekal už týden. Teď se nebudeme moci nějaký den ozvat, odcházíme do hor mimo civilizaci a komunikační možnosti.

Expedice Himalalala
Lidové noviny 9. 8. 2001

 

Zpět na úvodní stránku