Světlá nad Sázavou

Koncert 2. prosince 2002 ve Světlé byl moc hezký. Tak by se dal popsat jednou větou.
 

Světlá n. Sázavou, žánrový obrázek Tentokrát jsme za Danem zavítali na Vysočinu, do městečka Světlá nad Sázavou. Malé náměstíčko nás svou vánoční výzdobou naladilo do sváteční atmosféry.
Po chvilce hledání místního kina, kde se měl koncert odehrávat, jsme byli na místě. U vchodu jsme si mohli zakoupit plakát k poslednímu albu Rozhovor a pak už jsme se posadili do příjemně útulného vyprodaného sálu s nazdobeným vánočním stromečkem.
 
Nejdříve na jeviště vykoukla hlava zlatého kokršpaněla a v tu chvíli bylo jasné, že o téměř domácí atmosféru je postaráno.
Po nastoupení kapely a spuštění prvních tónů písně Déšť, vůz a pláč přišel Dan v bílé košili a černých kožených kalhotech, vlasy svázané do copánku. Následovaly písně Hádanka s tajenkou, Říjen ...
 
Koncert probíhal v duchu posledního recitálu v Bráníku, snad jen s malou změnou - němá tvář se zlatou srstí odmítala čekat v zákulisí a tak byla téměř po celou dobu přítomna na jevišti. Dokonce podle slov Jirky Březíka je tento tvor cvičený, protože když Dana píchne u srdce, žalostně zakňučí.
 
Světlá n. Sázavou, koncert Dále jsme vyslechli skladby Města, Ty se mnou jsi dál, Pohřeb, Mít kam jít, Pár jmen, Tears in Heaven, Rozhovor (duet s Naďou Wepperovou) a další písně.
 
Vystoupil také Jirka Březík s dvěma vlastními písněmi.
 
Dan poté opět při kytaře zavzpomínal na mládí a myslím, že mnozí z nás s ním. Asi uprostřed koncertu si Dan rozpustil vlasy a při zpívání písně You are so beautiful (Joe Cocker:)) na sebe chvíli krásně hleděly oči Danovy a ty smutný oči psí.
Najednou tu byla nádherná píseň Ten právě příchozí a my se nechtěli smířit s tím, že ty krásné chvíle končí.
Vytleskali jsme si ještě píseň Ráj a po ní ještě Doteky tvých řas.
Uvědomili jsme si, že to už je bohužel konec definitivní, ale zároveň nám nám poslední písnička připomněla, že nás brzo čeká představení Monte Cristo.
 
Světlá n. Sázavou, autogramiáda Dan se svými přáteli, nás potěšil nejen svým nádherným hlasem a písničkami, ale také nezpomenutelnou milou a komorní atmosférou celého koncertu.
 
Po představení jsme si chvíli povídali s Danovou maminkou a potom se zařadili do dlouhé fronty na autogram.
Dan ochotně podepisoval památníčky, fotky, plakáty i ruce malých fanoušků. S úsměvem postál také pro naše fotoaparáty.
 
Dan Hůlka je moc fajn a my se těšíme na někdy příště.  
 


Text a foto z koncertu: ©Pavla Lišková
 
Zpět na úvodní stránku
© WebMaster