Samsung Open-Air Concert

29. června 2003 se v Praze v rámci olympijského festivalu uskutečnila akce nazvaná Poběžte s námi – Run together, Praha! Ve 13 hodin byl na Hradčanském náměstí odstartován nesoutěžní běh pro sváteční běžce, rodiny, party kamarádů i profesionálů. Za každého, kdo se zaregistroval a doběhl do cíle – na Václavské náměstí (trasa měřila 4,6 km), věnovala firma Samsung 50,- Kč do sbírky "Pomozte dětem!".
 

Od 20 hodin následovala na Staroměstském náměstí druhá – kulturní část, a sice open-air koncert, kterým provázeli Lucie Koňaříková a Martin Dejdar. Na téměř dvouhodinovém koncertě vystoupili Eva Urbanová, Karel Gott, Dan Hůlka, dětský sbor Bambini di Praga, korejská operní pěvkyně Sumi Jo a korejská bubenická formace Nanta. O doprovod se postaral Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK.
 
Hned na úvod na jeviště nastoupili korejští bubeníci oblečení jako kuchaři – formace Nanta. Ti celý koncert zahájili. V první části se Staroměstským náměstím a blízkým okolím linula předehra Dvořákova "Karnevalu" v podání Symfonického orchestru hl. města Prahy FOK pod vedením dirigenta Petra Altrichtera.
 
Následující část jsme s napětím očekávali my, fanoušci Dana Hůlky. Samsung Open-Air Concert Po předehře Mozartovy opery "Figarova svatba" přišel Dan konečně na řadu. Zazpíval nám árii z Mozartovy "Figarovy svatby" a poté "Zastaveníčko" z Donna Giovanniho (rovněž od W. A. Mozarta). Ve fraku mu to moc slušelo – i bez vlasů! (Pozn. webmastra: věc názoru. Pozn. později: názor jsem změnila.)
Působil velice mile a spokojeně – a to je dobře.
 
Po Danovi na pódium přišla paní Eva Urbanová, aby zapěla árii z Dvořákovy Rusalky "Měsíčku na nebi…" a píseň Mizzerere od Zuccera společně se sympatickým a nadaným mladíkem Petrem Poláškem. Dále jsme se mohli zaposlouchat do líbezných tónů Smetanovy Mé vlasti (symfonická báseň "Z českých luhů a hájů"). Druhou část uzavřel dětský sbor Bambini di Praga se směsí českých a světových folklórních písní.
 
Třetí, závěrečná část, měla podtext Navždy spolu a v ní vystoupila korejská pěvkyně Sumi Jo se dvěmi operními skladbami a Karel Gott s pěti písněmi ze svého repertoáru.
 
Před závěrečnou skladbou jsme si opět přišli na své my – Dan zazpíval spolu se Sumi Jo duet z opery Don Giovanni od W. A. Mozarta. Potom už byl ale úplný konec – všichni umělci ještě zazpívali italský traditionál "Funiculi, funicula", ale hned poté nasedli do svých automobilů a odjeli si odpočinout po krásném koncertě.


Text a foto: Lenka a Jaroslava Křičenská
 
Zpět na úvodní stránku
© WebMaster