Monte Cristo 15. dubna 2001

Toužebně očekávané česko-slovenské setkání členů fanclubu s Danielem Hůlkou se uskutečnilo o velikonoční neděli 15. dubna 2001. Dlouho se nedařilo fanclubu sjezd zorganizovat , protože bylo složité časově a místně skloubit Danův náročný program s přáním všech fanoušků.
 

Samozřejmě jsme také navštívili představení muzikálu Monte Cristo. Vězeň Dantes, hrabě Monte Cristo - Daniel Hůlka. Dan zpíval jako vždy nádherně. Tichoučké, smutné, něžné Doteky tvých řas i hřímající Přísahu, při které se třáslo Kongresové centrum.
Monte Cristo nebo Dan? Mercedes - Leona Machálková, Abbé Faria - Karel Černoch, Danglars - Jiří Korn, námořník Edmond Dantes - Ernesto Čekan, Morcerf - Tomáš Bartůněk, Haydée - Iveta Bartošová,
Hospodská - Naďa Wepperová (byla výborná, ale Hana Křížková je v této roli nedostižná),
Albert - Bohuš Matuš, otec Dantes - Pavel T. Veselý, Čas - Jurij Kolva.
Dirigoval Adam Klemens.
Na účinkujících je vidět, že se vytratila nervozita z prvních představení a zpívají a hrají uvolněně. Taktéž diváci, kteří představení viděli vícekrát, jsou schopni vnímat a soustředit se na detaily, ať už je to v hudbě, textech, hereckých nebo pěveckých výkonech, na kostýmy a hlavně na scénu. Mohli jsme si zajistit lístky na libovolné místo. Zvolila jsem vysokou řadu 25 doprostřed, abych s nadhledem viděla celou scénu a hlavně to moře, které jsem v první reportáži pomluvila. Scéna byla opravdu úchvatná, až teď jsem si ji mohla z orlí perspektivy vychutnat. Ale moře, ač se mi nyní jevilo zajímavější barevnými a akustickými efekty, mne nezaujalo, hercům překáží, ale zase přispívá ke zpestření děje, když se v něm občas některý účinkující nedobrovolně namočí (bohužel se to v neděli nikomu nepodařilo:-).
Tanečník Čas měl trochu méně vzrušující kostým, škoda.
Ohlušující výstřel z pistole se nekonal :-). Ale protagonisté to zdárně zvládli pohotovou improvizací textu.
Představení bylo krásné. Muzikál se mi líbí stále víc.

Vedení FC, Ondřej Málek, Dan, Janis Sidovský
align="center"Všichni členové fanclubu obdrželi pěknou fotografii Dana Hůlky v bílém svetru pro autogramiádu. Byl také k mání velký plakát s Danovým portrétem - stejným, jaký je na albu Rozhovor.
Podpisová karta Po představení jsme se všichni přesunuli do protější restaurace Casino Velvet. Bylo nás na dvě stovky. Tam nás uvítal pan Janis Sidovský, Danův mediální manažer. A zatímco se hrabě Monte Cristo v šatně měnil opět v Daniela Hůlku, zkrátil nám pan Sidovský čekání povídáním o nedávném Danielově benefičním koncertu v kostele sv. Anny, kterého se zúčastnil pan prezident s paní Dagmar. Koncert se konal pod patronací nadace manželů Havlových Vize 97. Shromážděným členům byli také představeni jednotliví krajští kluboví zástupci.
 
A najednou to v sále zašumělo. Přišel náš Dan se svým osobním manažerem panem Ondřejem Málkem. Dan měl na sobě známé světlé kalhoty a hnědý svetr, stále delší vlasy sepnuté do copánku a nové brejle s tmavou obroučkou. Po uvítání se konala "tiskovka". Na Dana čekala spousta všetečných dotazů.

Dan při udílení audiencí Dan při udílení audiencí Tiskovka

Dan odpovídal pohotově. Mimo jiné jsme se dozveděli:
–  že hned po skončení setkání pojede za svými nejbližšími na hory.
–  že pomlázku už má připravenou "a těm děvčatům, která nebudou mít zítra obarvený vajíčka, nařeže". (Nás mohl seřezat rovnou, protože místo tradičního barvení vajíček, jsme opustily své vzdálené domovy a trávily čas na muzikálu a na tomto vzácném setkání:-)).
–  že v kostele sv. Anny bylo moc zima a problémy s akustikou, ale nakonec se podařilo nazvučit. Že pan prezident s paní seděli v první řadě a tak měl trošku trému.
–  že uvažuje o dalším CD, tentokrát spíše s vážnou hudbou, ale momentálně nemá čas
–  že by rád zpíval v muzikálu Rasputin. Už z něj něco nazpíval ve studiu Karla Svobody a připadá mu to jako nádhera a že je něco fantastickýho.
Dan - setkání FC –  že Dracula pro něj byl a je jako první láska
–  hodně otázek se týkalo výpravy do Tibetu. Dan říkal, že se už moc těší a od cesty hodně očekává. Případné dobrovolné nosiče odradil sdělením, že bágl už teď odhaduje na 20-30 kilogramů. Fyzičku si trénuje hlavně účinkováním v muzikálu Monte Cristo. Téměř všechny materiály pro cestu mají členové shromážděny. Tak už zbývá jen se "vovočkovat".
–  uklidnil nás, že na manželský svazek zatím nepomýšlí a  v  Tibetu se nehodlá ani oholit ani ostříhat si své krásné vlasy.
–  že na podzim obměnil barvu oblečení, protože jen černá jej nudila, ale pestřejší barvy jej neberou.
–  prozradil všem značku své kosmetiky, čímž potěšil ty, kteří to ještě nevěděli, a zarmoutil ty, kteří si dosud mysleli, že vlastní exkluzívní informaci:-). Ale asi si tím sám na sebe upletl bič, protože je jasné, kolik dostane k narozeninám voňavých přípravků této značky:-).
Dan a Ondřej Málek ... otázek bylo bezpočet a na všechno možné:
Kdo je zašitý v pytli hozeném do moře při videoprojekci v muzikálu Monte Cristo. Zda Dan už má pilotní průkaz. Jestli dnes přijel na Harleyi. Zda zastavuje stopařům (stopařkám). Co Dan dělá se všemi dárky, které dostává od ctitelek. Co by mu udělalo největší radost (Dan se na chvíli zamyslel a odpověděl moc hezky). Zda má raději operu či muzikál. Jak Daniel sestavuje repertoár k jednotlivým vystoupením... Byly i otázky velmi kuriózní a o to ještě lepší odpovědi.
Ale nemusíte všichni všechno vědět :-)
 
Společně s panem Málkem nám Dan prozradil plány veřejných vystoupení na následující měsíce. Přesný program je zveřejněn a postupně upřesňován na Danových stránkách.  
 
Dan a paní Štětinová Následovala nezbytná autogramiáda, při které Dan dostal plno dárků. ani je nemohl pobrat. S další krabicí s dárky mu musel pomoci pan Málek.
Už několik let nám vrtá v hlavě otázka, co si Dan s těmi našemi kyticemi a jinými pozornostmi počíná:-) A taky se jej na to neustále ptáme.
Velké překvapení nám připravila nejstarší členka fanklubu, paní Marie Štětinová, která v požehnaném věku 91 let přijela na setkání až z Kroměříže. Tato obdivuhodná paní nás všechny, včetně Dana, okouzlila a dojala.
 
Po autogramiádě se Dan s jednotlivými fanoušky fotografoval. Propustili jsme jej domů až po dvou hodinách. A už se zase těšíme na příště.
 


Text: Jana Moravcová, foto: Miroslav Zajíc, Jaroslava Křičenská, Jana Holecyová, Eva Hospodková.
 

Doteky tvých řas - píseň z muzikálu Monte Cristo
 
 

Zpět na úvodní stránku