Monte Cristo 14. února 2001

Podařilo se nám získat pár lístků na valentýnské představení
muzikálu Monte Cristo.

Bylo jako vždy krásné, ale lidský život má i odvrácenou tvář.

 

Bylo to představení jen pro po uši zamilované. Sladkou atmosféru navodily i rozdávané čokoládové bonbóny v růžovofialovém balení od firmy Ferrero.
Nemám sice moc ráda "povinné" svátky, zvláště ty importované. Jako třeba Valentýn. Má-li někdo někoho někoho rád, má ho snad rád po všechny dny v roce.
 
Představení bylo bezvadné. Viděli jsme trochu jiné obsazení než 16. prosince. A byli jsme opět nadšeni.
Edmond Dantes a Mercedes Vězeň Dantes, hrabě Monte Cristo - Daniel Hůlka. Vím, že se opakuji: Dan zpíval jako vždy nádherně.
Mercedes - Vanda Konečná (alternace) byla výborná, Abbé Faria - konečně Karel Černoch. Danglars - Jiří Korn, Edmond Dantes-námořník - Radim Schwab, Morcerf - Tomáš Bartůněk, Haydée - Iveta Bartošová, Hospodská - Hana Křížková, Albert - Bohuš Matuš, otec Dantes - Karel Fiala. Všichni byli úžasní. Muzikál má vynikající obsazení.
Jen mě trochu zklamal Čas - Jurij Kolva. Vladimír Hub v prosinci se mi líbil mnohem víc (byl více sexy :-)).
 
Přes krásný prožitek z představení jsem se tak trochu (hodně) těšila na závěr - na alespoň krátké setkání s hlavním představitelem. Ale to sem nepatří, i když... po pravdě řečeno... celý zážitek z valentýnského muzikálu se mi zkoncentroval hlavně na onu vzácnou audienci. Bylo to fajn. Daniel byl jako sluníčko. Dokonce se nám podařilo "vyňuchat" momentálně oblíbenou značku Danovy příjemně vonící kosmetiky (neprásknu! :-)). Vrátili jsme se domů plni příjemných dojmů z muzikálu i z pozdněvečerního možná trošku valentýnského setkání s Danem v salónku potemnělého a diváky, herci i většinou zaměstnanců opuštěného Kongresového centra.
 
 
Zdeněk Borovec Příjemné a bezstarostné pocity jsme si směli bohužel ponechat jen pár dní - v neděli 18. února námi otřásla smutná zpráva o úmrtí pana Zdeňka Borovce - autora libreta a spoluautora scénáře muzikálu Monte Cristo. A také autora textů nezapomenutelného muzikálu Dracula a tisíců dalších původních textů, které známe v podání našich předních zpěváků...
 
 

Útěk - píseň z muzikálu Monte Cristo
 
 
Zpět na úvodní stránku
Text: ©Jana Moravcová, foto:© František Ortmann. © WebMaster