Vánoční galakoncert v Lucerně

V pondělí 13. prosince 1999 jsme v pražské Lucerně navštívili
"Vánoční koncert Daniela Hůlky"    

Na koncerty Daniela Hůlky i na jiná představení, kde účinkuje, se vždy těšíme a vždy skutečnost předčí naše očekávání. Vánoční koncert v Lucerně to opět potvrdil.

Dan v Lucerně

Daniel se cítil poctěn, že poprvé vystupuje v Lucerně, i když přiznal, že má trochu trému.
Atmosféra koncertu byla výborná, myslím, že nejen pro diváky ale i pro účinkující. Repertoár se skládal především z Danova nového alba Živé obrazy, ale zazněly i písně z muzikálu Dracula, Mise, koledy...

Daniel Hůlka Dan celé představení sám uváděl s jemu vlastním bezprostředním způsobem a s obrovským humorem, i když občas musel improvizovat, neb celé představení natáčela TV NOVA.
A zpíval jako vždy nádherně.
Jako hosty si pozval spoustu našich předních umělců a současně skvělých osobností.
Uvítali jsme Štefana Margitu, s nímž zpíval píseň Ave Maria od Richarda Schuberta.

Danovo pozvání přijal i Waldemar Matuška, který si s ním písní Potkal potkan potkana zavzpomínal na divadlo Semafor. Na "Potkany" v jejich podání budeme dlouho vzpomínat.
Hostem byl i Monsignore Jan Graubner, arcibiskup olomoucký a metropolita moravský, který s  Danem a s dalšími účinkujícími zpíval na závěr chorál Svatý Václave.

Daniel Hůlka Daniel Hůlka, píseň SOS Daniel Hůlka

Potěšili nás i další vynikající hosté - Bára Basiková, Iveta Bartošová, Ilona Csáková, Leona Machálková, Monika Absolonová, Jiří Korn, Pavel Vítek a samozřejmě Tomáš Trapl.
Dana doprovázel orchestr pod vedením Jiřího Škorpíka a dětský sbor "Koťata".

Vím, že jsi se mnou (Dracula), Daniel Hůlka a Iveta Bartošová Daniel Hůlka a dětský sbor Koťata Tomáš Trapl

V průběhu koncertu byla pokřtěna kniha Pět dáblů, kterou Dan napsal spolu s básníkem Tomášem Belkem. Kmotrem knihy, stejně jako CD Živé obrazy, je senátor Václav Fischer. Na křest se taky dá těžko zapomenout, neboť Tomáš Belko při otvírání šampaňského "pokřtil" hlavně sebe:-))).

Během koncertu a hlavně na závěr dostal Dan od diváků desítky a desítky kytic.
 
Velmi vzácným hostem, který přišel na závěr představení s poděkováním za Danielovu ochotu pomáhat dětem v nouzi, byla paní Ing. Zuzana Baudyšová, výkonná ředitelka nadace Naše dítě. Tato nadace provozuje Linku bezpečí pro děti a mládež. Na konto této nadace byla věnována jedna třetina výtěžku z koncertu. Další třetina byla odevzdána sdružení SOS dětských vesniček a zbytek na opravu katedrály v Olomouci.
 
Před koncertem i po něm byla možnost si zakoupit přímo na místě CD či MC, velký plakát a knihu Pět ďáblů.
Byl to velmi příjemný večer.
Sestřih koncertu byl vysílán na na Štědrý den na TV NOVA.
 

 
Text: Jana Moravcová. Foto: Martin. J. Polák.
 

Zpět na úvodní stránku