Koncert hvězd 2004

V pondělí 3. května odstartovalo v pardubické Duhové aréně
turné Koncert hvězd 2004, které navázalo na úspěšné koncerty pořádané Agenturou NKL Žofín i v předchozích letech.
Letošními protagonisty, jejichž společné vystoupení slibovalo výborný zážitek, byli: Lucie Bílá, Daniel Hůlka, Štefan Margita, Marina Vyskvorkina a Velký orchestr paláce Žofín dirigovaný Františkem Praislerem, který se postaral také o aranžmá.
A s velkou zvědavostí byl očekáván i host - světový trumpetista James Morrison z Austrálie.
 

Bylo to super, podobně jako loni. Měli jsme místa sice dost z boku, ale hned před námi byl umístěn velký panel s projekcí obrazu a tak jsme viděli každý detail. Seděli jsme na té straně, ze které přicházeli účinkující, takže jsme vlastně trochu nahlédli i do zákulisí :). Prásknu: Dan, když zrovna nezpíval, povídal si se Štefanem Margitou a Luckou Bílou :).
 
Jako předhra zazněl stejně jako vloni Triumfální pochod z opery Aida.
Hvězdy 2004, Pardubice První z pěvců pak vyběhl na pódium Dan a vystřihl krásnou a velmi těžkou Šampaňskou árii z opery Don Giovanni. Zatetelili jsme se dvojnásobným blahem, jednak z písně samotné a jednak z pomyšlení, že léto se blíží a Dan už brzy zase bude zpívat letního Dona Gio ve Stavovském divadle.
Umělci i žánry se pak před námi střídali v příjemném sledu - opera, muzikál, evergreeny...
Velmi působivý byl trumpetista. Hrál tak, jakoby se s nástrojem u úst už narodil.
Naši pozornost ale nejvíc poutal samozřejmě Dan.
Jeho blonďatá kštice nad čelem odrostlá pokračovala dozadu, kde přešla v krátký tmavý pažit, ve kterém skrýval vytetovaný pavouček.
Dan zpíval se Štefanem Margitou duet Znám jednu dívku z Prodané nevěsty, Hvězdy z muzikálu Bídníci, Ten právě příchozí. Zvlášť poslední jmenovaná píseň dala příležitost vyniknout jeho nádhernému hlasu. Byla to snad nejkrásněji provedená píseň večera, pominu-li fantasticky výkon trumpetisty Jamese Morrisona. Krásné bylo také Tam za vodou v rákosí - duet Dana s Lucií Bílou.
 
Nakonec zazpívali všichni účinkující Funiculi, funiculá. Pak ještě všichni po jedné skladbě přidali. Dan samozřejmě Ráj.
 
Po představení jsme se na chvíli setkali s Danem a panem Málkem.
Dan byl příjemný a vstřícný, tak jsme toho hned zneužili k získání několika fotografií nejen do kroniky fanclubu, ale i do našich osobních fotoalb. Pochválili jsme vystoupení a s přáním, ať dobře dojedou, se rozloučili. Najednou nám došlo a bylo líto, že je to pryč a trochu záviděli těm, které turné ještě teprve čeká :).
 
Po Pardubicích šňůra pokračuje v Českých Budějovicích, Ostravě, Karlových Varech a Liberci a vyvrcholí v Praze na Žofíně 19. května.
 


Text a foto: Lenka a Jaroslava Křičenské
 
Zpět na úvodní stránku
© WebMaster