Večer v Hradci Králové

aneb "víkend s Danem"
 
V sobotu 5. června 2004 večer proběhlo v Amber Hotelu Černigov v Hradci Králové mini vystoupení Daniela Hůlky. Byla to pro nás akce zcela narychlo, neplánovaná,
ale o to víc milá a srdečná.
A v neděli nás čekal Excalibur, pro změnu plánovaný.

Přestože zpráva o krátkém vystoupení Daniela Hůlky v Hradci Králové při příležitosti zahájení letní sezóny hotelu Černigov se k nám donesla asi čtyři dny před vlastním uskutečněním, neváhali jsme ani chvilku.
A tak naše duše, roztrpčené Českou televizí slibovaným a neustále odkládaným vysíláním záznamu muzikálu Monte Cristo, dostaly víc než krásnou náplast.


Daniel Hůlka, autogramiáda Do hotelu jsme přijeli o něco dříve a při kávě vyhlíželi, kudy a hlavně kdy že to Dan přijede, protože odpoledne v Praze zpíval ještě v muzikálu Excalibur. Ve svém rychlém autě přijel opravdu včas. Na chodbě jsme se s ním stačili ještě všichni vzájemně pozdravit a pak už jsme byli vpuštěni do kongresového sálu hotelu Černigov. Škoda jen, že zřejmě o akci vědělo jen málo lidí nebo se mnozí tak narychlo nemohli dostavit, což bylo znát hlavně na počtu diváků v hledišti. Ačkoliv pro nás to možná bylo dobře.
 
Na začátku nás potěšila svými temperamentními, tanečními písničkami a příjemně zabarveným hlasem zpěvačka Markéta Magdalena. Po ní už konferenciér ohlásil „našeho nejočekávanějšího" Daniela Hůlku.
Daniel Hůlka Na úvod jsme se dozvěděli, že Dan chystá podzimní turné k nové desce Dílem já, v červenci ho čeká Don Giovanni ve Stavovském divadle a příprava na muzikál Miss Saigon a že pro nával práce dovolenou v létě nestihne – snad až v prosinci. Ujistil nás ještě, že i když spěchá, po vystoupení neuteče a rozdá svým fanouškům autogramy.
V zápětí už jsme se přenesli časově zpět do muzikálu Monte Cristo na pevnost If, kde uvězněný Edmond Dantes vzpomíná na svou lásku v písni Doteky tvých řas. Z civilnějšího repertoáru to byly písně z alba Rozhovor – Cesty a smutná ale krásná píseň Pár jmen. Na závěr se s námi Dan rozloučil jako inspektor Javert svou nádhernou árií z muzikálu Bídníci Tam ve hvězdách.
Dan i bez živé kapely (jen na halfplayback) zpíval jako vždy úžasně.
 
Po vystoupení pak Dan rozdával autogramy i čerstvě vytištěné podpisové karty ke svému právě vydanému albu Dílem já.
Daniel Hůlka,blahopřání Pro nás byla tato akce zároveň vhodná příležitost, kdy jsme mohli se zpožděním jen opravdu několika málo dnů Danovi osobně popřát k jeho 36. narozeninám.
Za fanclub jsme mu předali dárek, který se ne a ne pustit knoflíčku ve výstřihu saka gratulantky (zamotaná mašlička). Dan trpělivě a pobaveně s úsměvem čekal a asi si netroufal pomoci s rozuzlením.
Potom ještě ochotně vyhověl našim prosbám o společná fota pro naši milou vzpomínku na sobotní večer. Pak už se nám Dan nenávratně ztratil, protože spěchal do Prahy, kde ho čekala práce v podobě nějakého dalšího natáčení.
 
Na závěr celé akce následovalo ještě krátké vystoupení zpěváka Hynka Toma, ale pak už jsme odjížděli do svých domovů s hřejivým pocitem příjemně prožitého večera.
 
 
Víkend ale ještě nekončil !
 
Mordred Daniel Hůlka V neděli jsme přikvačili do Prahy na skvělý muzikál Excalibur, takže jsme si Dana jestě užili v podobě nepopsatelně zlého a cynického rytíře Mordreda.
 
Hleď, tak to jsem já:
páníček zlej,
pán Tenaten.
Rodím se zlej
již dospělej,
uzmu vás hned
svým tenatem...
a že jich mám, mám, mám, mám - vásss...rád!
 
Zlý rytíř nám udělal velkou radost, když nám o přestávce udělil audienci a vyfotil se s námi tak, jak to máme nejraději: nalíčen a v kostýmu.
 
Tento "víkend s Danem" se nám opravdu vydařil.


 
Text: Pavla Lišková, JM. Foto: Lenka a Jaroslava Křičenské
 

Zpět na úvodní stránku