Děti dětem

U příležitosti Dětského dne jsme 10. června navštívili ve Františkových Lázních odpolední koncert, spojený s módní přehlídkou.


Koncert se konal v Divadle Boženy Němcové a byl uspořádán s cílem získat prostředky pro Domov sv. Zdislavy pro matky s dětmi, jehož patronem je Msg. František Radkovský, biskup plzeňské arcidiecéze.
 
Před hledištěm plným "po střechu" vystoupil v první části programu nejprve dětský taneční soubor. Potom Petra Janů, Zora Jandová s nádherně strhujícím přednesem písně Edith Piaf Ničeho nelituji a ve dvou vstupech i Daniel Hůlka.
 
Dan svůj krásný hlas nechal rozeznít za doprovodu Jiřího Škorpíka na klavír a Pavla Plánky na perkuse nejprve v písních z alba Živé obrazy. Daniel a Pavel Plánka
Zazpíval nám skladby Soumrak, Pohřeb, Modlitba a Zeď.
Později zazněl Bílý dům, You are so beautiful a Ten právě příchozí.
Dan měl sepnuté vlasy, prsteny a řetízek s hady nechal doma. Zvolil opět své oblíbené černé kožené kalhoty a černé hladké tričko, i když před vystoupením byl viděn v tričku světle modrém, které mu také slušelo a vlasy měl rozpuštěné.

Po první části dostal od pořadatelů nádhernou obrovskou kytici bílých lilií a velkého plyšového medvěda :-).


Závěr koncertu Druhá polovina představení byla ve znamení operních hvězd Gabriely Beňačkové a Petera Dvorského, kteří zazpívali několik árií nejprve každý sólo a spolu potom Smetanovo Věrné milování.
Módní přehlídka měla také úspěch.
Celý program byl proložen úryvky ze Saint Exupéryho Malého prince v podání Radka Johna a Zlaty Adamovské.


Na závěr koncertu při nástupu všech účinkujících hvězd – Dan byl z nich největší – nejméně o hlavu :-))  –  dostali všichni opět nádherné kytice, tentokrát růžových růží.


Text a foto: Alena R. Fišerová 

 
Zpět na úvodní stránku
WebMaster©