Monte Cristo dobyl Bezděz

V sobotu 13. července se na hrad Bezděz, tyčící se nad Máchovým jezerem, sjely neuvěřitelné davy lidí. Většině z nich vlastně nešlo o samotný hrad :), ale o to, že ho měl právě v ten den odpoledne dobývat hrabě Monte Cristo. Sám by na to ale asi nestačil, proto "vyhrožoval", že s sebou přivede i několik zdatných pomocníků. Zkrátka a dobře, všichni jsme byli zvědaví na Danglara Jiřího Korna, Mercedes Vandu Konečnou, Alberta Bohuše Matuše a Romana Vojtka, Haydee ZUZU, Morcerfa Tomáše Bartůňka, abbé Fariu Josefa Zímu, Monte Crista Mariana Vojtka ale hlavně na Monte Crista Dana Hůlku.
 

Bezdez Kolem jedné hodiny začali výše jmenovaní postupně přicházet na I. nádvoří. Všichni značně zmoženi nesnadným výstupem k hradu v horkém letním dni. Někteří z nich dorazili nebo byli dokonce dovlečeni v doprovodu zbrojnošů. Snad aby nezabloudili... :) Na hradní věži se objevila vlajka Monte Crista, ale hlavní hrdina stále nešel. Mnozí fanoušci začali být značně nervózní, přesto nepřestávali doufat, že Dan dorazí.

To už ale začal vlastní program. Moderování se ujal "Albert" Roman Vojtek. Na úvod vyhlásil soutěž DO-RE-MI, kterou vyhrála mladá slečna s písničkou Můj Monte Cristo.
Pak se ale diváci začali netrpělivě dovolávat svých muzikálových oblíbenců. Roman Vojtek se nás nejprve pokusil vystrašit sdělením, že:
Hůlka zkolaboval, Korn to neunesl a vyskočil z okna a  Bohuš Matuš při snaze zachránit ho, vypadl také :).

Bezdez Bezdez

To nás však nestačilo ani vyděsit, protože už se na pódium prodírali všichni naši oblíbení zpěváci a zpěvačky. Vzápětí jsme měli možnost vyslechnout dvanáct krásných písní z muzikálu Monte Cristo a jako bonus dokonce i ústřední píseň z muzikálu Dracula.

Bezdez

Při poslední písničce Ó Monte Cristo si už mnozí diváci, zejména však divačky, utírali slzy z tváří, protože si uvědomili, že už je bohužel konec. Čekalo na nás však ještě překvapení v podobě autogramiády, a tak jsme mohli se svými miláčky ještě nějakou tu minutku strávit.
 

Bezdez Bezdez

Všechno ale jednou skončí, a tak skončilo i naše sobotní setkání s účinkujícími z muzikálu Monte Cristo, mezi nimiž nechyběla ani Libuška Hůlková.
 
Všichni jsme odcházeli s krásnými dojmy a naplněni novými silami do dalších dní. Takže mi nezbývá, než všem účinkujícím srdečně poděkovat za nádherný a neopakovatelný zážitek!
 
 


Text a foto: Lenka Křičenská
 
Zpět na úvodní stránku
© WebMaster