Atlantida léto 2004

Křižíkova fontána na holešovickém Výstavišti v Praze uváděla v létě 2004 novou multimediální show. Pod názvem Atlantida ji připravili skladatel a producent Miloslav Janíček a textař, choreograf a režisér Richard Hes.
 
Křižikova fontána 23. června - předpremiéra
25. června - premiéra
 
3. září - poslední představení.
 
Tvůrci si jako předlohu vybrali legendu o zmizelé říši Atlantidě.
Příběh popisuje spor o trůn Atlantidy, který chce zestárlý císař Atis (zpívá Daniel Hůlka) předat svému synu Krollovi (Petr Kolář).
Bohové si však přejí, aby vládla jeho dcera Persefóna (Bára Basiková) po sňatku s princem Kleitem (Bohuš Matuš).
Kroll se s vůlí bohů odmítá smířit a sestru zavraždí. Přivolá tak boží hněv, který se obrátí proti celé říši, jež zmizí v hlubinách moře.
 
Vedle umělců, kteří nazpívali náročné party této symfonické pop opery, a samotných autorů, se na této show podílejí mimo jiné kostýmní výtvarník Josef Jelínek, taneční skupina UNO, choreograf Křižíkovy fontány Tomáš Janíček a mnoho dalších.
Kromě výpravné dekorace je - jako již v některých minulých projektech - využita efektní vodní stěna, na kterou se promítají filmové projekce. Tento efekt vytváří z představení unikátní vodní "Laternu magiku".
 
O prázdninové pauze v Danově "živém" vystupování jsme navštívili 3. září poslední letošní představení Atlantidy.
Atlantida, i když hudba, zpěv a mluvené slovo jsou reprodukovány, byla uchvacující! Dan zpíval i mluvil starého krále Atise a byl výborný! Rovněž ostatní zpěváci a zpěvačky i všichni další účinkující byli skvělí! Nevěděli jsme, co sledovat dřív. Zda tančící postavy nebo pozorovat všudypřítomnou vodu anebo se soustředit na text (kterému bohužel místy nebylo dobře rozumět kvůli ne zrovna ideální akustice). Spojení vody a hudby a různého osvětleni je samo o sobe působivé, Křižíkova fontána skýtá vskutku magickou podívanou.
Měli jsme to zkrátka moooc pěkný! :)

 
Text: Lenka Křičenská, ARF, tiskové zprávy, JM.
 

Zpět na úvodní stránku