Elektronický archiv deníku PRÁVO spravovaný společností NEWTON Information Technology, s. r. o.
http://pravo.newtonit.cz

Datum: 03.02.2005
Autor: Dana Kaplanová
Zdroj: Právo
Strana: 02

Hůlka a Brožová se učí nový muzikál

PŘÍBĚH SCHIZOFRENNÍHO DOKTORA JEKYLLA OŽIJE V PRAŽSKÉM KONGRESOVÉM CENTRU

Nikdo se do role rozpolceného doktora nehodí víc než Daniel Hůlka. A ten si hodného Jekylla i zlého Hyda opravdu užívá. „Je to zatím moje životní role. Beru to stejně, jako když šestatřicetiletému činoherci nabídnou Cyrana nebo Hamleta. Navíc jsem schizofrenní Blíženec, to je přece úžasná kombinace!“ směje se muzikálová hvězda.

„ Je to krásné zpívání, i když strašně těžké. Každý den na tom makám od rána do noci. Jsem z toho trošku unavený, ale je to moc příjemná práce,“ říká Dan Hůlka o české verzi muzikálu, jehož autorem je scenarista a textař Adam Novák.
Nešetří se ani Kateřina Brožová: „Tady hraju postavu hodné Emmy, která se má vdát za Jekylla. Do projektu jsem vstoupila trošku později, některé věci jsou ještě v jednání. Hudba mě naprosto uchvátila, je to romantická, velmi silná, nádherná hudba - moje krevní skupina.“ Zpívá už v muzikálech Galileo, Bídníci, Miss Saigon, Noc na Karlštejně a s Jiřím Langmajerem a Davidem Suchařípou hraje v Branickém divadle a „U Heřmánků“ činohru A do pyžam! Navíc koncertuje, moderuje, připravuje se na natáčení dalšího pokračování seriálu Pojišťovna štěstí.
„Mám toho opravdu moc. Jenže jsem máma samoživitelka, tak se musím otáčet. Ale nejde jen o peníze, svou práci dělám srdíčkem, mám ji ráda,“ svěřuje se vytížená Kateřina.
Leoně Machálkové nabídli v muzikálu roli prostitutky Lucy. Nevnímá ji ale jako „tu zlou“.
„Je to klasický příběh dívky, která upadne do bahna. V nevěstinci je proto, že nemá jinou šanci se o sebe postarat. Ale duši má velice něžnou a přátelskou a chce se z toho dostat a žít normálně jako manželka a matka. Osud jí nepřeje, zamiluje se do ní ten nepravý a ona umírá. Já umírám pořád - v Drákulovi jako Adriana, v Bídnících jako Eponina a teď jako Lucy. A v Monte Cristovi jsem vlastně také dost trpěla,“ vypočítává Leona.
Ještě že to má v soukromém životě naprosto opačně. Jejímu synovi Arturovi byly v lednu dva roky. Prý se zajímá úplně o všechno a nejspíš bude po mamince hodně muzikální.
Muzikál Jekyll a Hyde, který složil Frank Wildhorn na slova Leslieho Bricusse, bude mít premiéru 11. března v Kongresovém centru v Praze. Kromě Dana Hůlky, kterého alternuje Marián Vojtko, Kateřiny Brožové a Leony Machálkové se v něm pod taktovkou dirigenta Alexandera Freye představí také Tereza Duchková, Iveta Dufková, Josef Laufer, Tomáš Bartůněk a další zpěváci.
Temný příběh lidské duše režíruje Rino Brezina. Vyrostl ve Švédsku, kam jeho čeští rodiče emigrovali, a na zpěváky mluví opravdu roztomilou češtinou.

Dan Hůlka je z Jekylla a Hyda utahaný...

Kateřina Brožová bere další práci s úsměvem.
Foto PRÁVO - Dorian Hanuš (2)

NEWTON Information Technology, s. r. o. Copyright (c) 2003
Zdrojem zpráv je PRÁVO, BORGIS, a.s. Copyright (c) 2000 - 2003