Don Giovanni 2000


Od 24. do 26. srpna 2000 zpíval Daniel Hůlka titulní roli v opeře
Don Giovanni ve Stavovském divadle v Praze.


Dan při děkovačce Daniel už dříve říkal, že se mu stýská po opeře a živé hudbě. Věřili jsme tomu, ale nečekali, že se jeho operní třeba jen krátký návrat v dohledné době uskuteční. Takže jsme uvítali informaci, že bude zpívat Mozartova Dona Giovanniho.
Dan krásně zpívá, role Dona Giovanniho mu dává prostor uplatnit jeho hlasový talent a profesionalitu i osobní kouzlo.
Těšili jsme se a sledovali průběh příprav.

A nejenom Don Gio měl tenkrát problém "co na sebe":-))).
 
Ti, kteří byli již na prvním - čtvrtečním - představení, hlásili, že to bylo bezva. Dan prý měl sice zpočátku viditelnou trému, ale zpíval krásně. A že se máme, na co těšit.
 
My měli lístky na sobotní představení. Protože to byl pro nás slavnostní den, zašli jsme na pozdní oběd do restaurace Rudý baron. Jednak pro tu atmosféru - patří Danu Landovi a občas tam zavítá Dan Hůlka. A navíc je to skvělá hospoda a výborně tam vaří (otevřeno denně od 11:24 do 00:26 :-)).
Pak už jen zbývalo koupit pěknou kytici a usednout do první řady v hledišti Stavovského divadla.
Obecenstvo bylo mezinárodní. Hodně Němců a Japonců. Opera byla zpívána v originále.
Orchestr dirigoval Rudolf Krečmer. Zpívali: Daniel Hůlka (Don Giovanni. Daniel zpíval dokonale a zhostil se své záporné role tak, že jsem Dona Gio chvílemi až nenáviděla:-)), Jiří Sulženko (Leporello - fantastický), Martina Bauerová, (Zerlina - úžasná), Václav Sibera (Masetto - perfektní), Eva Forejtová (Donna Anna), Eliška Toperczerová (Donna Elvíra), Vladimír Okénko (Don Ottavio), Petr Dolejší (Il Commendatore).

Donna Anna - Eva Forejtová Masetto - Václav Sibera Don Giovanni - Daniel Hůlka Elvira - Eliška Topertzerová Zerlina - Martina Bauerová Leporello - Jiří Sulženko

Krásná Mozartova hudba. S výjimkou Dona Ottavia jsem okouzleně sledovala a hlavně poslouchala pěvecké výkony všech hlavních představitelů.
 
Dan měl nově ušitý kostým, ale plášť měl původní (kdyby ho měl na míru, Leporelo by si jej po výměně plášťů v druhém dějství přišlápl:-)).

Ondřej Málek - Danův manager Dirigent,Don Gio, Leporello
 
Po představení Dan absolvoval krátké natáčení pro televizi. Natáčenou krasojízdu na motorce elegantně využil k úniku před čekajícími fanoušky a zvědavci.
 

 
Text: ©Jana Moravcová, foto: ©Simona Kerberová.
 
Zpět na úvodní stránku
© WebMaster