18. reprezentačný ples podnikateľov - 04.2.2012.

Mráz, až praští. Tento rok ani moc sněhu není.
Je brzy ráno a já peláším na nádraží. Dnes mě čeká dlouhá cesta na východ.

Zmrzlou krajinou vlak uhání směrem do Brna. Tam přesednu na rychlík do Bratislavy. V Brně nabíráme 25 minut zpoždění. V Bratislavě mi přípoj do Pezinku ujel, musím čekat na další, který jede za necelé 2 hodiny. Čekárna je zaplněna cestujícími a bezdomovci, které mráz vyhnal z ulice do relativního tepla nádražní čekárny.

Blíží se poledne. Vydávám se dál. Poblíž stanice Bratislava-Rača naše cesta na delší dobu končí. Zamrzla výhybka. Čekáme přes půl hodiny, než se zase pohneme dál.

Konečně jsem v Pezinku. Do penzionu "U Slimačky" je to z nádraží jen pár kroků. Ubytování je docela levné a příjemné. Upravím se po cestě a na chvíli vklouznu pod hřejivou duchnu.

Blíží se 19:00 hodina, je na čase vyrazit na ples, který začíná ve 20:00. Na parkovišti před Domem kultury míjím zaparkované Subaru zlatavé barvy šampaňského.

Ještě jednou musím poděkovat panu Hanuskovi za rezervaci vstupenky a milou společnost. Sedím u stolu vzadu s milou společností. Pozorný pán mi nabízí krajovou specialitu, škvarkové pečivo. Je vynikající, bohužel další kousek musí odmítnout. Předcházející noc mi nebylo zrovna dobře, proto se smutně dívám na předkrm, který sice vypadá lákavě, ale musím jej odmítnout.

Ples byl zahájen a hned na úvod si pořadatelé vybrali známého zpěváka z Prahy - Daniela Hůlku.

PROGRAM VYSTOUPENÍ:
Ráj
Na křídlech fantazie
Nespravedlivý Bůh

Na závěr:
Právo mám

Fotografie najdete ZDE

Daniel se moc dlouho nezdržel. Ještě jedna fotografie a už je se svým manažerem na cestě domů.

Zdržela jsem se ještě hodinku a také jsem se vydala do mrazivé noci. Ráno mě čeká cesta zpátky.

Je půl páté ráno a pomalu se šourám tichou ulicí na nádraží. Pár ranních cestujících, zavřená pokladna. Vlak jede na čas. V Bratislavě se připojím k potulnému rytíři Bobru z Bobrova, který si látá svoji drátěnou košili. Cesta mi ubíhá a už jsme v Přibyslavi. Osiřím. Za hodinu jsem už doma.

Tak příště.

Text: © Jana Blažková

Zpět na úvodní stránku